Teknoloji

Youtube ile Milyoner Olmak Mümkün

Ekleyen:

Tarih:

Son zamanların herkes tarafından yapılmak istenilen mesleklerinden biri de vLogger olmak. Youtube üzerinden milyon dolarlar kazanan insanları gördüğümüzde bunu neden ben yapmayayım diye düşünebilirsiniz. Elbette siz de kendi videolarınızı çekerek youtube ile binlerce, on binlerce lira kazanabilirsiniz. Birazdan size vereceğim örneklerden sonra belki de tüm mesainizi bu işe ayıracak, diğer işlerinizi de bırakacaksınzıdır.

Listemizin ilk sırasında “PewDiePie” yer alıyor. Geçtiğimiz yılda elde ettiği gelir sadece 15 milyon dolardan ibarettir. Bu da 2016’nın Youtube üzerinden en çok para kazanan kişisel hesabı demektir.

Listemizin ikinci sırasında ise “Roman Atwood” yer almaktadır. Bu kişide eşine yapmış olduğu şaka ile tutulmuş ve geçtiğimiz yıl tam olarak 8 milyon dolar kazanarak cebini doldurmayı başarmıştır. Bu youtuber’ı takip eden diğer birkaç kişi de yaklaşık olarak 6-7 milyon dolar kazanarak kendilerini mutlu etmiş, belki de bundan sonra video çekmeyerek sadece parayı yemenin keyfini süreceklerdir.

Listenin üçüncü sırasında ise “Lilly Singh” isimli hindistanlı bir kız yer alıyor. New York eyaletinin Manhattan şehrinde birçok billboard’a reklamlarını veren bu kız yapmış olduğu taklitlerle milyon dolarla kazanmayı başarmıştır. 2016 yılında kazanmış olduğu para ise sadece 7.5 milyon dolarcıktır.

lily singh youtube

Sen de yapabilirsin

Bu örnekleri neden verdim? Elbette uç örneklerdir bunlar ancak siz de bunlardan biri olabilirsiniz. Bu imkansız değildir. Türkiye’de oldukça başarılı kanalların olduğunu söyleyebilirim. Siz de işe bir yerden başlayarak videolarınızı yotube hesabınıza yükleyebilirsiniz. Konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurm.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir