Teknoloji

Windows 10 indir! Ücretsiz Güncelleme Sürüyor

Ekleyen:

Tarih:

Ücretsiz olarak windows 10 indir diyenler maalesef hüsranla karşılaşıyor.. Fakat üzülmeyin ne zaman biteceğini bilmesek de halen windows 10 ücretsiz olarak yükseltilebiliyor. Yapmanız gereken şey www.microsoft.com sitesinden 5 MB’lık bir dosya indirmek ve o dosyayı çalıştırıp her şeyin bitmesini beklemek. Lütfen güvenliğiniz açısından www.microsoft.com sitesi dışından dosya indirip bilgisayarınızda çalıştırmayınız.

Geçtiğimiz sene başlatmış olduğu tanıtım kampanyasından sadece Windows 7 ve Windows 8.1 sürümleri istifade edebiliyordu. Windows XP kullanıcıları maalesef windows 10 yükseltmesinden istifade edemiyordu. Geçtiğimiz hafta sona eren 1 yıllık sürenin ardından bilgisayarlarına format yaparak eski haline getiren kullanıcılar yeniden windows 10’a yükseltme yapmak isterken bu isteklerini karşılayamadılar zira Google’a “windows 10 yükseltme” diye yazdığınızda karşınıza çıkan Windows sitesinden ücret karşılığı güncelleme yapabileceğiniz belirtiliyordu.

Fakat aslında yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre bir şekilde windows 10 yükseltmesi yapabiliyorsunuz. Bu bir açık mıdır yoksa microsoft bilerek mi bu güncellemeyi sürdürüyor bilemiyoruz fakat bildiğimiz bir şey var ki o da windows 10 ücretsiz indir linkine tıklayarak yönlendiğiniz siteden indireceğiniz dosya ile bilgisayarınızı halen son sürüme upgrade yapabiliyor olmanızdır.

Windows 10 indir

Microsoft’un sunmuş olduğu ücretsiz windows 10 yükseltmesinin süresi bitti. Fakat üzülmeyin, endişelemeyin. Halen windows 10 indir linki çalışıyor.

Windows 10 indir

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bir önceki paragrafta bulunan windows 10 indir linkine tıklayarka bilgisayarınızı son sürüm windowsa güncelleyebilirsiniz.  Yönlendiğiniz sitenin dili eğer türkçeyse tıklayacağınız linkin ‘Şimdi Yükselt‘ olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer ingilizce bir sayfa açılıyorsa ‘Upgrade Now‘ linkine tıklayarak güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Öte yandan parayla satın almak isteyen kişilerin Microsoft’un internet sitesinden 119 dolara satın alabileceğini de belirtmekte yarar vardır. Bu da TL’ye çevrildiğinde yaklaşık olarak 360 TL oluyor ki bu fiyata orjinal windows yüklü bir bilgisayar alabileceğinizi zannedersem biliyorsunuzdur. Tabii 360 liranın üzerine bir de vergisini de eklerseniz 430 liraya bu işi bitirebilirsiniz. 🙂

Konu altındaki yorum alanından windows 10 indir linki çalışmıyorsa ya da konu hakkında düşünceleriniz, sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz. Sizce windows 10 mu daha iyidir yoksa windows 7 mii?

Ücretsiz Windows 10 için Tıklayın

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir