Gündem

Ünal Tanık Cadı Avı Kurbanı Oldu

Ekleyen:

Tarih:

17-25 Aralık operasyonlarından sonra demokrasinin yanında yerini alarak haksızlıklarla mücadele eden Ünal Tanık, bugün göz altına alındı. ROTAHABER.COM’un genel yayın yönetmeni olan Tanık yeri geldi AKP’yi eleştirdi, yeri geldi Hizmet hareketini eleştirdi, yeri geldi CHP’yi eleştirdi… Eleştirilmesi gereken kim vardıysa, kimler bu ülke adına yanlış bir şey yapıyorsa ya da doğru bir şey yapmıyorsa onları harekete geçirmek için kalemini kullandı.

Şimdiye kadar binlerce, onbinlerce kişi kimsenin belgeleyip, delillendiremediği bir suç iddiasından dolayı hapislerde yatıyor, göz altına alınıyor ve işkencelere maruz kalıyor. Bu kervana son katılanlardan biri de Ünal Tanık oldu. Rota Haber’in genel yayın yönetmeni Tanık, Yalova’da gözaltına alındı.

Ünal Tanık’ın haber7.com’u kurduğunu da belirtmek isteriz. Sırf AKP’nin yolsuzluklarına karşı mücadele verdiği için 30 yıldır birlikte olduğu insanlar tarafından tutuklatıldı. Zaten eleştiri yapmaya başladıktan sonra AKP’nin bir başka yayın organı olan Ülke TV’deki programına acilen son verilmişti.

Ünal Tanık, Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı bir beldede göz altına alınmış diyorlar. Detaylar gelmeye devam edecektir.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir