Ekonomi

UBER Dev Makalara Meydan Okuyor

Ekleyen:

Tarih:

UBER dediğimiz şey bir taksi çağırma hizmetinin adıdır. Tüm dünyada hızla büyüyen ve gittiği her ülkede taksicilerin hedefi haline gelen UBER General Motors’u geride bıraktı, almanyanın devlerinden olan VolksWagen’i geçmeye hazırlanıyor. Tüm bunları yaparken şuraya dikkat etmenizi istiyoruz. UBER’in kendine ait bir otomobili bile bulunmuyor. Yani sadece interneti ve teknolojiyi kullanarak oluşturduğu uygulama sayesinde bu kadar parayı kazandı ve devleri geride bırakmaya başladı.

Son gelişmelerle birlikte UBER’in piyasa değeri 62.5 milyar dolara ulaştı. General Motors’un şu anki piyasa değeri 52 milyar dolar civarında ve alman devi olan Volkswagen’in ise 68.9 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. UBER’in en güçlü rakibi ile arasındaki farkın dağlar kadar olması da dikkatlerden kaçmadı. Gerek amerikada gerek diğer ülkelerde UBER’in en dişli rakibi LYFT’tir. LYFT’in şu anki piyasa değeri sadece 5.5 milyar dolarla sınırlıyken UBER bu markayı neredeyse 12 defa sollayıp geçmiş durumda.

En son Türkiye piyasasına girdiğinde taksicilerden müthiş derecede tepki alan UBER’i şimdilerde birçok kişi kullanıyor. Müşterinin işine gelen UBER hem hesaplı hem de daha güvenli oluyor. Sürücünün tüm bilgileri sistemde kayıtlı, yolcunun tüm bilgileri sistemde kayıtlı. Bir olay olduğu anda polis direkt müdahale edebiliyor. Bu nedenden dolayı hem sürücüler hem müşteriler artık UBER’i  tercih ediyor.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir