Spor

Trabzonspor Yabancı Sponsor Buldu

Ekleyen:

Tarih:

Türkiye’nin en büyük anadolu takımlarından biri olan trabzonspor için son zamanlarda sponsor iddiaları almış başını gidiyordu. Son olarak kulüpten yapılan açıklamayla birlikte bu belirsizlik ortadan kalkmış oldu. Sponsor olan şirketin dünyanın en büyük bankalarından olması da dikkatlerden kaçmadı.

Konuyla alakalı olarak Trabzonspor kulübünden yapılan açıkllamada şirketin Katarlı QNB ile yani açık adıyla Qatar National Bank ile anlaşmaya varıldığı ve bu bağlamda formanın göğüs kısmında ana sponsorluğun yazılması kararı alınmıştır denildi.

QNB’nin daha önceleri türkiye pazarında alışverişleri olmuştu. Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Finansbank’ı da kendi bünyesine katmıştı. Bankacılık sektöründe adını duyurmaya başlayan QNB’nin ilk satın almış olduğu banka Finansbank oldu.  Bu banka Katar hükümeti tarafından yönetilmektedir. Tam 27 bankada yatırımları bulunan bu bankanın yavaş yavaş türkiye piyasasına da girmek istediği satın almalar ve yapılan reklamlarla anlaşılmaktadır.  Geçtiğimiz senenin rakamlarına baktığımız zaman QNB’nin 2015 sonu itibariyle tüm sermayesinin 140 milyar dolar olarak açıklandığını da belirtmek isteriz.

trabzonspor qnb sponsor

Trabzonspor QNB ile anlaşmaya vardı. Bu sezon formaların göğüs kısımlarında QNB reklamlarını göreceğiz.

TARTIŞMALAR VARDI!

Bordo mavili spor kulübünün başkanı Muharrem Usta bu konuyla alakalı daha önceden twitter üzerinden paylaşımlarda bulunmuştu. Direkt olarak QNB’nin sponsor olacağını söylemese de ‘Elbette güneş bir gün bize de doğacak’ şeklinde tweet atmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir