Gündem

Televizyon ve Gazeteler için OHAL Uygulandı

Ekleyen:

Tarih:

Yanlış anlamayın. Belki de biz attığımız başlıkla sizi yanıltmış olabiliriz. Bunun için öncelikle bir düzeltme yapmak istiyoruz. Türkiye’ye yapılan hain darbe girişimi sonrasında 16 Temmuz’da Erdoğan ve ekibi tarafından Türkiye’ye sivil bir darbe yapıldı. Zannedersem bunu anlamayan kalmamıştır. Bu sivil darbe bazılarının hoşuna gitmese de Erdoğan’ın peşinden giden milyonlarca insanın hoşuna gitmiş durumda zira birilerinin son birkaç yıldır oluşturdukları bir hayali düşman bu vesileyle daha da somutlaştırılmış oldu.

15 temmuz darbesi sonrasında Erdoğan tarafından yapılan sivil darbede sanki önceden planlanmışçasına kurumlar ve kurumlarda çalışan insanlar jet hızıyla tasfiye edildi. Son olarak öğrendiğimde 70 binden fazla insan kamu görevinden, resmi görevinden alınmış ve lisansları iptal edilmişti. Bu da toplu kıyım demektir. Aslında bu hitler döneminde uygulanan yöntemin başlangıcıdır da diyebiliriz. İnşaallah onun yaptığı diktatörlük gibi ülkemde de benzer olaylar yaşanmaz ve insanlar katledilmez.

Öte yandan başlıkta da ifade ettiğimiz üzere televizyon ve gazeteler kapatıldı. OHAL nedeniyle kanun hükmünde olan kararname kapsamında AKP’yi eleştiren, Erdoğan’ın yanlışlarını söyleyen hangi gazete ve televizyon varsa hepsine el konuldu,  yayın yasağı getirildi. Ne de olsa yapılan yanlışları eleştirmek o yanlışları yapanların hoşuna gitmedi. Ama unuttukları bir şey var ki o da hesap gününde Allah’a verilecek olan hesaptır.

İnsanları bu dünyada kandırabilir, onları peşinizden sürükleyebilir ve terörle alakası olmayan kişilerin terör örgütü olduklarını onları ikna edebilirsiniz ancak bu yaptıklarınız sadece dünyada geçerli olan şeylerdir. Eğer gerçekten Allah’a iman ediyor ve ahiret gününe de inanıyorsanız bu dünyada yaşanan her şeyin hesabının verileceği o günü de bilirsiniz. Kapatılan bu televizyon ve gazetelerin doğruları söylemelerini, sizleri eleştirmelerini engelleyebilirsiniz fakat mahşer gününde de kimseye bir şey yapacak değilsiniz ya…

televizyon ve gazeteler ohal

Hiç mi ders almadınız?

Hem hakiki bir müslüman yaptığı yanlışların eleştirilmesine müsaade eder, onları düzeltmek için elinden geleni yapar. Şu anda Türkiye’yi yöneten siyasal islamcı ve sözde müslüman diye geçinen insanlar hiç mi Peygamberler tarihini okumadı, hiç mi Hz. Ömer’den ders almadı? O nedenle televizyonları kapatsanız, gazeteleri engelleseniz ve insanları korkutsanız bile vicdanları susturamaz, inançları değiştiremezsiniz.

Hani derler ya ‘Hodri Meydan’ diye. Aynen söylüyoruz. Biz Allah’a iman edip, O’na sığınmışız. Biz O’ndan gelen her şeye razı olmuşuz. Peki ya siz? Siz Allah tarafından başınıza geleceklere razı olacak mısınız? Hodri meydan…

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir