Ekonomi

Tanju Çolak Dolar Bozdurarak Zarar Etti

Ekleyen:

Tarih:

Doların yükselişi inanılmaz bir şekilde devam etmektedir. 2 yıl önce SHaber’de programa katılan o zamanlarda Doçent olan Elvan Aktaş önümüzdeki 2 yıl içerisinde doların 4’ü bulacağını açıklamıştı. Bunu söylerkende müneccim olmadığını belirten Elvan Aktaş sadece işinin kendisine öğrettiklerini belirtiyor. 2016 yılının sonlarına doğru dolar 3.40’ı aştı. Bugünlerde 4’e yaklaşan dolar hakkında şimdilerde Profesör olan Elvan Aktaş doların 5’e yaklaşacağını yeni tahminleriyle duyurdu.

1 ay önce ise doların yükselişini durdurmak için Çılgın (!) bir projeye imza atan Erdoğan herkesin evinde, yastık altında tuttuğu doları, euro’yu bozdurmasını istedi. Bu tavsiyeye uyan Türk halkı elinde olan olmayan doları bozdurdu. Hatta bu çılgınlık öyle bir seviyeye ulaştı ki dolar bozdurana bedava ekmek, bedava yemek verilmeye başlandı. Ünlülerde bu kervana katıldı ve Tanju Çolak’ta insanları teşvik etmek amacıyla 80 bin doları halka açık bir şekilde bozdurdu.

Tanju Çolak Zarar Etti

Tanju Çolak 27 Bin TL Zarar Etti

O zamanlar 3.43 TL olan dolar kuruyla 80 bin doları bozduran Tanju Çolak ve birkaç iş adamı “dolarla dalga geçmeye geldik” açıklamaları yaparak ellerindeki sadece 1 doları yakmış diğerlerini de TL’ye çevirmişlerdi. O günden bu güne doların hızlı yükselişi Tanju Çolak’a yaklaşık 30 bin TL kaybettirdi. Tanju Çolak o parayı bugün bozdurmuş olsaydı 27.200 TL daha karlı olacaktı. Bunu bir twitter kullanıcısı hesaplayarak paylaştı. Çok kısa zamanda paylaşım rekoru kılan bu paylaşım sosyal medyanın en çok konuşulan olaylarından oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir