Asayiş

Reina Katliamını Yapan Terörist Yakalandı

Ekleyen:

Tarih:

2017 yılına dakikalar kala İstanbul Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’da katliam yapan 1 numaralı sanık Abdulgadir Masharipov nihayet saklandığı evde canlı olarak ele geçirildi. 17 gündür saklandığı yerde birkaç kişiyle birlikte yakalanan Abdulgadir Masharipov’un yanında bir de küçük oğlu vardı.

Yeni yıla dakikalar kala tüm Türkiye’yi şoke eden olayın faili terörist Abdulgadir Masharipov’un yakalandıktan sonra dayak yemiş görüntüleri ise sosyal medyada çığ gibi büyüyor. Hemen her profilde paylaşılan görüntüsü en çok paylaşılanlar arasında yer almaktadır. İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir Kırgız vatandaşın evinde saklanırken yakalanan teröristin bugüne kadar nasıl saklandığı, Ortaköy’den Esenyurt’a kadar nasıl gidebildiği ise meçhul, bilinmiyor.

O Gece 39 Kişiyi Katletmişti

Kanlı olayın olduğu gece ile alakalı olaydan günler sonra bile yeni görüntüler gelirken o gece tam 39 vatandaşın ölmesine neden olan Abdulgadir Masharipov’un sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından sorgu için Emniyet’e götürüleceği bildirildi.

Abdulgadir Masharipov

Yakalandığı evde bugüne kadar nasıl saklandığı bilinmese de emniyet güçlerinin terörle mücadele kapsamında ismi paylaşılmayan bir siteye yaptıkları operasyondan sonra yaralı olarak ele geçirilen Abdulgadir Masharipov’un Vatan caddesindeki emniyet müdürlüğüne götürüleceği belirtildi. Yakalandıktan sonra polislerin zafer kutlaması yaptığını belirten bir görgü tanığı gece saat 23:15 sularında duyduğu gürültüyle olayı fark ettiğini söyledi. Polis inceleme için evde arama başlattı.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir