Sağlık

Reflor ishal ilacı Kullananlar

Ekleyen:

Tarih:

Reflor ishal ilacı kullanıcı yorumları başlıklı bu yazımızda bu ürünü üretenlere teşekkürlerinizi, yorumlarınızı ve eleştirilerinizzi paylaşacaksınız. Reflor ishal ilacı kullananlar genel olarak bu üründen memnun kaldıklarını ifade etmektedirler. Fakat reflor şikayetleri yazmak isteyenler de bulunmuyor değil. Bu ürün özellikle ishal tedavisinde kullanılan bir üründür. Genel olarak sindirim sistemi sorunu yaşayanların tercih ettikleri bu ürünü internet sitelerinde ya da eczanelerde bulmanız mümkündür.

Reflor ishal ilacı içerisinde saccharomyces adındaki bir bakteri mayası bulunmaktadır. Bu maya bağırsaklarda yerini aldıktan sonra insan vücuduna faydalı olana bakterilerin oluşması için ortamı hazırlamaktadır. Bu bakteri türü ile alakalı detaylı bilgilere ulaşmak için vikipedia’dan yardım alabilirsiniz.

Saccharomyces boulardii türü ilaç sanayinde kullanılan bir alt türdür.

reflor ishal ilacı

Reflor ishal ilacı kapsül formatında olabildiği gibi saşe formatında da olabilmektedir.

Reflor ishal ilacı kullanacak olan kişiler aşağıdaki belirtilere sahiplerse kullanabiliyorlar;

 1. Enfeksiyondan dolayı meydana gelen sindirim rahatsızlıkları ve ishal
 2. Kaynağı, nedeni belli olmayan ishal durumları…

Burada sizleri bir konuda uyarmak istiyoruz. Eğer başka rahatsızlıklarınız varsa veya başka ilaçlar kullanıyorsanız lütfen reflor kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışınız. Heleki toplardamara bağlı katater kullanıyorsanız kesinlikle reflor kullanmayınız. Diğer rahatsızlıklar için az önce de ifade ettiğimiz üzere lütfen doktorunuza danışınız. Aksi halde sağlığınızı riske atmış olabilirsiniz.

Reflor ishal ilacı kullanımı

Bu ürünün kullanımı da oldukça basittir. İki farklı şekilde satışı yapılan reflor ishal ilacı dileyenler için kapsül dileyenler için de saşe formunda bulunmaktadır. Dilediğiniz bir anda almanızda sakınca bulunmamaktadır. Fakat tavsiye edilen kullanım zamanı yemeklerden 1 saat önce kullanılmasıdır. Yemek öncesinde unutanlar yemeklerde yarım saat ya da 45 dakika sonra da kullanabilirler.

Uyarı: Reflor kullanan insanların alkol almaması gerekiyor.

Gebe kadınların ya da emziren kadınların reflor kullanması risklidir. Fakat yine de doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Fakat lütfen doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

reflor ishal ilacı

İshal ilacı arayanların genellikle kullandığı ürün reflor’dur..

Reflor ishal ilacı yan etkileri

Kimyasal bir ürün olması hasebiyle bazı yan etkileri sizde görülebilir. Bu yan etkilerden bazıları;

 • Nefes alıp vermede zorlanma,
 • Dudak, dil ve boğaz kısımlarında şişkinlik,
 • Kurdeşen olarakk bilinen deri döküntüsü,

şeklindedir. Eğer bunların dışında yan etkiler görürseniz derhal hekiminize danışınız. Durum ciddileşmeden acile gitmeniz sağlığınız açısından iyi olacaktır.

2 Comments

 1. Furkan

  24 Haziran 2016 at 13:41

  reflor ishal ilacını kullanan arkadaşlar gerçekten etki gördüler mi? ayrıca reflor kullandık diyelim. kaç dakika ya da saat sonar etkisini göstermeye başlıyor? Ltüfen yazar mısınız?

  • güneş ay.

   6 Şubat 2018 at 15:40

   Reflor çok hızlı bi şekilde etki ediyor nerdedyse bütün eczacılar ve doktorlar reflor öneriyor ortalama 30-45 dakikada etki ediyor ve gün boyu raht ediyorsunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir