Gündem

Otobüste Dolandırıcılık Numarası Pes Dedirtti

Ekleyen:

Tarih:

Türkiye öyle bir hale geldi ki insanlar kime güveneceklerini bilemez oldu artık. İzmit’te bir halk otobüsünde bir kişinin telefonda konuşurken söylediklerinden sonra otobüs şoförünün yolculardan yardım toplayıp o şahsa vermesinin üzerine o şahsın dolandırıcı olduğu ortaya çıkınca şoför neye uğradığını şaşırdı.

Dolandırıcıların yeni yöntemi halk otobüslerinde telefonla konuşup mağdur edebiyatı yapmak oldu. Bir kişi otobüste hastanede yatan çocuğuyla konuşma numarası yapıp göz yaşlarını akıttı. Bunun üzerine vatandaşların topladığı 480 Türk Lirasının alan şahıs kayıplara karıştı. Vatandaş bu defa dolandırıcılara çok kolay inandı..

Konuyla alakalı olarak açıklama yapan Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Koop. Başkanı Mustafa Kurt bu türlü insanların, masum insanların duygularıyla oynadığını ve sürücülerle yolcuların bu türlü durumlara karşı oldukça dikkatli olmalarını istedi. Olay umuttepe seferini yapan bir otobüste yaşandı. Yaşanan olay an be an otobüsün güvenlik kameralarına yansıdı. Bir kişi çocuğunun hasta olduğunu söyleterek aniden ağlamaya başladı. Bunu duyan otobüs şoförü yolculardan yardım toplamalarını rica etti. Yolcularda kendi aralarında topladığı 480 TL’yi dolandırıcıya verdi. Parayı aldığı gibi kayıplara karışan dolandırıcıdan henüz bir ses çıkmadı.

Olay sosyal medyada bir anda topic trend oldu. Otobüsteki yolcuların ve sürücülerin hassasiyeti taktir toplarken öte yandan parayı alan kişinin dolandırıcı olduğu ve bu konuda insanların dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir