Eğitim

Öğretmen Atamaları Yapılsın Diyenler

Ekleyen:

Tarih:

15 temmuz darbesi girişimi olduğu esnada MEB başta olmak üzere birçok kurumda cadı avı son sürat devam etmiş ve on binlerce memurun lisansının iptal edileceği söz konusuydu. Biz o günlerde MEB’de öğretmen atamaları olacak şeklinde bir haber yapmış, konuya dikkat çekmiştik. Neticede söylediğimiz şeyde yanılmadık ve bakan bu konuda bir açıklama yaparak 20 binden fazla kadro alınacağını söyledi.

Eski savunma bakanı ve yeni milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz konuyla alakalı yaptığı açıklamada kapatılan özel okullardaki lisansları iptal edilen öğretmenlerin ve birde bunlara ilave olarak özel okullarda çalışacak olan öğretmenler için personel alınacağını söyledi. Buna göre 20 binden fazla iptal edilen lisans ve bir o kadar da okulda çalışacak olan öğretmen düşünüldüğünde yaklaşık olarak 40 bin öğretmen alınacağını söyleyebiliriz.

Öğretmen atamaları şubat ayında yapılacaktı fakat 15 temmuz darbesi girişimi sonrasında bu süreç hızlanacağından dolayı şubat ayından önce de atama yapılabilecek. Yalnız öğretmen olmak isteyen kişilerin mülakata da gireceklerini bilmeleri gerekiyor. Eğer AKP’li değilseniz, AKP’de bir torpiliniz yoksa boşuna uğraşmayın demek yanlış olmaz. Zira artık bildiğiniz üzere sözlü sınavın pek bir önemi yok. Yeni Türkiye’de torpil dönemi başladığından dolayı bir tanıdığınızın olması gerekiyor. Sözlü mülakatın yapılmasının amacı budur.

Öğretmen Atamaları Hk.

MEB Bakanı İsmet Yılmaz Öğretmen Atamaları

Öğretmen atamaları hakkında konuşan ismet yılmaz şubat ayından önce atama bekleyenlerin öğretmen olabileceğini söyledi.

Özel okullarda okuyan öğrenciler..

Bakan ismet yılmaz özel okullarda okuyan öğrencilerin de eğitimlerine devam edileceği, devlet okullarında onlara yer verileceğini söyledi. Henüz ne olacağı belli olmasa da öğrencilerin devlet okullarında yeni öğretmenlerle eğitim süreçlerini devam edeceği belirtildi.

Bu arada yeniden hatırlatmak gerekirse 2016 yılında alınacak olan öğretmenlerin tamamı kadrolu olmayacak. Bu öğretmenlerin birçoğu sözleşmeli olarak göreve başlayacaktır. Konuyla alakalı olarak İsmet Yılmaz, ilerleyen günlerde daha net rakamların paylaşılacağını, akıllardaki soru işaretlerinin giderileceğini belirtti.

Şimdiye kadar ağustos ayında da atama yapılacağını bekleyen öğretmen adayları bulunuyordu. Ağustos ayında atama bekleyenler içinde açıklama yapan bakan bey, Ağustos’ta atamaların olmayacağını söyledi. Gelişmeleri sizler için takip etmeye devam edeceğiz..

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir