Gündem

Mahkumlara Af Kanunu Çıkacak mı? Af Var mı?

Ekleyen:

Tarih:

2016 – 2017 yılı için birçok kişi mahkumlara af çıkacak mı? Cezaevinde yatan tutuklular için af var mı? Af kanunu kimleri kapsayacak, kimler hapisten çıkacak? diye merak ediyor. Eğer böyle birşey varsa af ne zaman çıkacak sorusunu da bu yazızmızda paylaşacağız. Geçtiğimiz günlerde AKP’nin bir milletvekili tarafından twitter hesabından mahkumlara af çıkabileceği ile alakalı bir gönderi paylaştı. Paylaşan isim Trabzon M.V. Salih Cora’dır. Bundan sonra AKP’nin sözcüsü Yasin Aktay tarafından MYK sonrasında bir açıklama geldi.

Gazetecilerin Salih Cora’nın paylaştığı tweet ile alakalı sorular sordu Yasin Aktay’a.  Af çıkacağı yönündeki sorulara henüz kesin bir şeyin olmadığını belirten Aktay konuyla alakalı olarak ‘detaylarını çok fazla bilemeyeceğim şu anda’ dedi.

Mahkumlara Af Çıktı – Tıklayın

Özellikle 17-25 Aralık yolsuzluk operasynlarından sonra AKP’nin pisliklerini ortaya döken insanları hapse atmaya başlamasından sonra cezaevleri dolmaya başladı. Haince planlanmış 15 temmuz darbesi girişimi sonrasında ise cadı avı hızlandırılarak devam etti. Doğal olarak hapishanelerde yer kalmayınca AKP böyle bir yönteme başvurdu.

Mahkumlara Af Çıkacak mı

AKP, mahkumlara af çıkacak mı sorusuna cevap verdi. Af kimleri kapsayaccak? Kimler aftan yararlanabilecek?

Mahkumlara Af Çıkacak mı?

Elbette son birkaç yılda hapse girenler için değildir bu af kanunu. Hele ki hizmet hareketi ile bağlantısı olan insanları  hiç kapsamayacaktır. Daha önceleri hapse girmiş kişileri kapsayacak olan bu kanunun ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor. Gelişmeleri takip etmek için facebook sayfamızdan ve internet sitemizden bizzi takip etmeye devam ediniz. Facebook sayfamız için dikey haber facebook linkine tıklayınız.

Sizce af çıkmalı mıdır? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir