Dünya

Lada Vesta 2016 Fiyatı ve Özellikleri

Ekleyen:

Tarih:

Bu yazımızda en ucuz sıfır araba özelliğini taşıyan lada vesta kullanıcı yorumları yanında bir de 2016 model lada vesta fiyatı, özellikleri, motor gücü, beygir gücü vs.. gibi konular ele alınacaktır. Bildiğiniz üzere ülkemizde gerek vergilerden gerekse TL’nin dolar ve Euro karşısındaki değersizliğinden dolayı araba fiyatları çok ama çok pahalıdır. Mesela amerikada ikinci el hyundai elentra 2.0 2004 model bir arabayı her şey dahil 2000 dolara satın almanız mümkünken aynı arabayı ülkemizde 20 bin lira dolaylarında satın alabiliyorsunuz. Bu da ülkemizdeki fiyat farkını gözler önüne sermektedir.

Bu durum diğer araba markaları için de geçerlidir. Fakat rus malı olan LADA’nın son zamanlarda yapmış olduğu değişiklikler, yenilikler birçok ülkede adından söz ettirmede başarılı oldu. Bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunmaktadır. Son birkaç yıldır LADA VESTA hakkında insanlar çok sorular sormaya başladı, arabanın özellikleri, türkiye satış fiyatı vs.. gibi konuları merak etmeye başladılar.

LADA’nın bu modelinin diğer ülkelerde çok ucuza satılıyor olması ülkemizde de çok ucuza satılacağı tahminini yaptırıyor. Henüz kesin olmasa da ülkemizde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde satışı yapılması planlanan lada vesta arabasının başka ülkelerde 6 bin 200 dolar gibi bir fiyata satıldığı iddia ediliyor. Bu fiyatın ülkemizde yaklaşık olarak 25 bin türk lirasına tekabül etmesi bekleniyor. Fakat yine de bu konuda kesin bilgi vermek doğru olmaz.

2016 Lada Vesta

2016 lada vesta özellikleri nasıl diye merak edenler için aslında Dacia Sandero ile benzer özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Lada Vesta Özellikleri

Bu aracın özellikleri türkiye standartlarına göre normaldir diyebiliriz. Tek motor seçeneği ile üretilecek olan lada vesta 1.6 motor hacmine sahip olacak. Fakat beygir güçleri noktasında 3 farklı modelin olacağını biliyoruz. Hangi arabaya benziyor diye merak ediyorsanız eğer Renault’un yan markası olan Dacia Sandero ile benzer özellik, görünüm ve kaliteye sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

Lada Vesta 2016 model

Lada Vesta 2016 model türkiye piyasasına çok uygun fiyatla gireceğe benziyor. İkinci el fiyatına otomatik vites bir vesta sahibi olabilmeniz mümkündür.

LadaVesta fiyatı ile alakalı kesin bilgiler olmasa da 25 bin ile 30 bin arasında olacağı iddia ediliyor. Bu konuyla alakalı araştırmalarımızı sürdüreceğiz. Siz de yorum alanından rus malı bu araç ile alakalı düşüncelerinizi diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Öte yandan dilerseniz lada vesta hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için wikipedia sitesini ziyaret edebilirsiniz. İlgili linke tıklayarak bu markaya ait diğer arabalar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir