Magazin

Kemal Sunal Her Zaman Bizimle Kalacak

Ekleyen:

Tarih:

Çocukluğumuz onun filmleriyle geçti.. Her izlediğimiz kendimizi tutamaz, dudaklarımız geriye doğru giderdi. Bir çoğumuz ona şaban diye hitab ederdik. ‘Eşşe oğlu eşşek’ ifadesi en çok onun ağzına yakışmıştı. Güldüğünde kendisine has olan tarzıyla bizimde yüzümüzde bir gülücük hasıl ederdi. Allah öyle bir yetenek vermişti ona. Ve hepizin başından geçecek olan ölüm hadisesi onunda kapısını çalmıştı. Ve tam 16 yıl önce aramızdan ayrılmıştı Kemal Sunal.

Şu anda halen filmlerini izler ve kendimizden geçeriz. Bir çok filmin son kullanma tarihi vardır ve aradan yıllar geçtikten sonra izleseniz bile bir lezzet alamazsınız. Fakat kemal sunal filmleri öyle değildir. Aradan 50 yılda geçse izlediğinizde yüzünüzde bi tebessüm mutlaka beliriverir. Şu anda milyondolarlık filmlerin almadığı reytingleri Kemal Sunal’ın filmleri almaktadır. Yeşilçam’ın unutulmazlarındandır O.

Dikkat ettiyseniz Kemal Sunal’ın bir çok filmi hatta hepsi de diyebiliriz hep ezilen halkın yanında geçmiştir. Ve bence bu nedenden dolayı o halkın gönlünde taht kurmuş, bu kadar hüsnü teveccüh bulmuştur. Her daim ezilen, zulüm gören, hakir görülen halkın yanında olan rollerinden dolayı halk kendinden bir parça olarak kabul etmiştir.

kemal sunal şaban

Kemal Sunal aramızdan ayrılalı tam 16 sene oldu. Bizi güldürdüğün gibi Allah da seni güldürsün güzel adam…

Mekanın Cennet Olsun…

Emin olmamakla birlikte bildiğim kadarıyla şu anda Kemal Sunal’ın yayınlanan filmlerinden dolayı oğlu ya da ailesi bir telif almıyor. Kendisi de bu durumu daha önce espirili bir şekilde ifade etmişti. Fakir geldi, fakir gitti. Ama gönüllerdeki liderliğini, zenginliği hep korumasını bildi. Mekanın cennet olsun. Bizi güldürdüğün gibi Allah da seni güldürsün gülen adam…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir