Eğitim

Kapatılan Özel Okulların Paraları Geri Ödenecek mi?

Ekleyen:

Tarih:

Cemaat okullarına kayıt yaptıran kişilerin paraları ne olacak? Geri ödeme yapılacak mı? AKP hükümeti tarafından terörist ilan edilen ve adına FETÖ dedikleri hizmet hareketine yakın olan okullara kayıt yaptıran öğrencilerin paraları geri ödenecek mi diye son günlerde sosyal medyada çok fazla soru sorulmaya başlandı. Konuyla alakalı bir açıklama yapıldı ve kapatılan özel okulların paraları hakkında detaylar paylaşıldı.

Hukuksuz bir şekilde terörist ilan edilen hizmet hareketine ait ya da yakın olan kurumlara cadı avı devam ediyor. Sadece hizmet hareketine yakın kurumların değil, AKP’ye muhalif olan ne kadar kişi/kurum varsa hepsine ‘paralel’ yaftası yapıştırılarak saf dışı bırakılmaya çalışılıyor.

15 temmuz darbesi bahane edilerek suçlu ilan edilen hizmet hareketine yakın ve şampiyon yetiştiren özel okullara kayıt yaptıran veliler paralarını geri alabilecekler mi? Bu soruyu merak ediyorlar ve bir gazetede ‘maliye devrede’ başlıklı haber sonrasında bir yanlış anlama olduğu belirtildi.

Kapatılan Özel Okulların Paraları İade Edilecek mi?

Cemaat okullarına kayıt yaptıran kişilerin paraları ne olacak? Geri ödeme yapılacak mı?

Kapatılan Özel Okullar

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kapatılan özel okullara kayıt yaptıran veliler paralarını geri alamayacaklar. Bu konuyla alakalı bir çalışmanın olmadığı ve paranın iade edilmeyeceği ifade edildi. Bu okullar devletin kontrolüne geçtiğinden dolayı paralar da devletin hesabına yatmaktadır. Yani eğer paralarınızı geri alamıyorasnız devlet buna el koymuş demektir.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir