Gündem

Kapalıçarşı’da Elektrik Kesintisi Devam Ediyor

Ekleyen:

Tarih:

Türkiye’nin dünyada en çok bilinen pazarı olan Kapalıçarşı’da geçtiğimiz yılın son haftasında başlayan elektrik kesintileri esnafı çileden çıkardı. Gece vakti, kimsenin olmadığı zamanlarda çalışmalar yapılabilecekken gündüz, Kapalıçarşı’nın en yoğun olduğu vakitlede elektriklerin neden kesildiğini merak eden esnaf soruyor: Neden gündüzleri kesiyorlar?

Elektrik kesintilerinin neredeyse 1 aydır sürekli kesiliyor olması esnafı isyan ettirdi. Kapalıçarşı’nın güneş almayan bölgelerinde esnafın bile girmeye çekindiği bölgeye müşterilerin neden girmek istediğini soran esnaf elektiriklerde ekonomik krizde işlerimizi bayağı düşürdü diyor. Zaten ekonomik krizden dolayı günlerce siftah yapmadığımız zamanların olduğunu belirten Esnaf bu sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Fatih’te yapılan çalışmalar nedeniyle Kapalıçarşı esnafı dükkanlarını telefonlarının ışığı, el fenerleri veya mumlarla açıyorlar. İş yerini açtıktan sonra mumlarla soğuk havada müşteri bekleyen esnafın en büyük sorunlarından bir tanesi de ısınma problemidir.

Kapalıçarşı'da elektrik kesintisi; Neden gündüz kesiyorlar?

Kapalıçarşı’da elektrik kesintisi; Neden gündüz kesiyorlar?

Mustafa Sönmez isimli bir esnaf bu türlü durumların 1978’li yıllarda yaşandığını, şimdilerde yine o günlere geri döndüklerini belirtti. Zaten müşterilerin de olmadığını belirten Sönmez bunun üstüne elektiriklerin olmayışı nedeniyle karanlık bölgelere var olan tek tük müşterinin de girmediğini, girmek istemediğini belirtti. Yetkililere diyeceğimiz bozuksa eğer tamir etsinler ancak geceleri yapsınlar, gündüz vakti insanları elektriksiz bırakmasınlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir