Asayiş

İbrahim Çay: Hem Dayak Yedi Hemde..

Ekleyen:

Tarih:

Kürt olan İbrahim Çay’ın facebookta paylaştığı bir fotoğrafın ardından Muğla’da tartaklanarak dayak yemesi ve sonrasında eli yüzü kanlı bir şekilde atatürk büstünün öptürülmesi sosyal medyada olay olmuştu. Irkçı saldırıya uğrayan İbrahim Çay hakkında terör propagandası yapma suçundan dolayı mahkeme kararını verdi ve 5 ay hapse mahkum edildi.

Öte yandan İbrahim Çay’ı döven kişiler için bir ceza verilmezken 16 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildi. Öte yandan Çay hakkında kürt olduğundan ve kürt yöresel kıyafetini giydiğinden dolayı terör örgütü propagandası yaptığından dolayı dava açıldı. İbrahim Çay’ı linç eden 16 kişi hakkında ise mahkeme takipsizlik kararı verdi.. Yani anlayacağınız adam hem dayak yedi, hem onuru yerlere serildi üstüne yetmeyince bir de 5 aylık hapse mahkum edildi. İşte Yeni Türkiye ve yeni adalet sistemi!..

İnsanlar onu sosyal medya üzerinden eli yüzü kan içinde ve üstü de çıplak bir şekilde atatürk büstünü tutarken sert bakışlarla etrafına bakarken çekilmiş bir fotoğraf karesiyle tanıdı. Adı İbrahim Çay olan bu vatandaşımız kürt olduğu için bu uygulamaya maruz kaldı. Evrensel’in haberine göre peşmerge kıyafeti giydikten sonra fotoğrafını sosyal hesabından paylaştığından dolayı Muğla’daki milliyetçi vatandaşlar tarafından saldırıya uğradı. Linç edilen ve sonrasında Atatürk’ün büstü öptürülen Çay olay sonrasında Hakan Tosun’u tehdit ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı ve bunun sonucunda ise 5 ay hapis cezası aldı.

ibrahim çay atatürk

İbrahim Çay, linç edildikten sonra Atatürk büstünü öptürülürken böyle görüntülendi.

Linç edenler serbest!

Öte yandan Çay’ı linç eden 16 kişi hakkınad ise takipsizlik kararı verdildi. Yani bir şey olmamış gibi serbest bırakıldı. Bu da demek oluyor ki dışarıda biri sizi dövse, hakkınızı gasp etse ya da adam öldürse dışarıda elini kolunu sallayarak dolaşabilecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir