Dünya

Green Card Sağlık Raporu Hakkında

Ekleyen:

Tarih:

Green Card sağlık raporu nereden alınıyor? Bunun için ne kadar para ödememiz gerekiyor? Ankara dışında İstanbul, izmir ya da başka illerden de sağlık raporu alınıyor mu? Bu yazımızda bu gibi sorulara cevap vereceğiz. Bu sene de Green Card başvuruları rekor seviyeye ulaştı. Türkiye’de her sene olduğu gibi yüzbinlerce insan bu sene de amerikada yaşayabilmek için Green Card çekilişine katılmak için başvuruda bulundu. Başvuru neticesi olumlu sonuçlanan insanlar evraklarını tamamlarken kafalarına takılan sorulara cevaplar arıyorlar. Bu yazımızda green card için sağlık raporunun nereden alındığını ve ücretinin ne kadar olduğunu açıklayacağız.

Green Card çekilişini kazanan insanların green card sağlık raporu alabilecekleri tek bir yer vardır. Bu mekan sadece Ankara’da olup bunun dışında kurumlardan alınan sağlık raporları maalesef kabul edilmemektedir. Bu nedenle fiyatlar biraz yüksek olup ödemeler dolar bazında yapılmaktadır.

Sağlık raporunu almaya gitmeden önce mutlaka ama mutlaka randevu almanız gerekiyor. Eğer randevusuz giderseniz raporu o gün alamama gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Randevu alabilmek için www.doctorun.com adresini ziyaret ediniz. Bu sayfadan “Randevu Alın” yazısına tıklayarak yönleneceğiniz sayfadan bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek size uygun günü seçiniz.

green card başvuru

green card başvuru

Green Card Sağlık Raporu Fiyatı

Bu raporu almadan, gerekli aşıları olmadan Amerika’ya girmenize müsaade edilmiyor. Bu aşılar hem sizin sağlığınız için hem de olası bir hastalığın yayılmasına karşın yapılmaktadır. Fiyatları biraz yüksek olsa da bu ödemeyi amerikaya gitmek isteyenlerin bir kereliğine yapması gerekiyor. Sadece green card sağlık raporu için ödemeniz gereken miktar en az 200 dolardır. Bunun yukarısı da olabilir. Bu ihtiyacınız olan aşılara göre değişmektedir.  Aşağıdaki tablodan nereye ne kadar ödeyeceğinizi görebilirsiniz.

Birimler ve Adresler Ücret

Fizik muayene, değerlendirme ve nihai saplık raporu

$100.00

Kan Alma

$25.00

Göğüs Röntgeni

$45.00

Aşılama

$20.00 – $220.00 (her biri)

Sağlık raporunu nereden alabilirim?

Sağlık raporunu alabilmeniz için mutlaka Ankara’ya gitmeniz gerekiyor. Tam adresi “Atatürk Bulvarı No: 237/45, 4. kat, Kavaklıdere ANKARA” burası olup gitmeden önce “+90 (535) 222 00 53“, “+90 312 427 66 26” numaralarından ya da “drungan@doctorun.com” e-mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Green Card Başvuruları Hakkında Merak Ettikleriniz

Bu yazımızda green card başvuruları ve sonrasındaki süreç ile alakalı olarak kafanıza takılan tüm soruları sorabilir, düşüncelerinizi de paylaşabilirsiniz.

Sağlık raporunu birkaç gün içinde alıyorsunuz. Bu süre zarfında ankarada kalmanız gerekebilir. Sağlık raporunu sarı bir dosyanın içinde size veriyorlar. Bu sarı renkli dosyası kesinlikle açmamanız gerekiyor. Eğer açarsanız işlemleriniz geçersiz sayılıp, ödemiş olduğunuz parayı yeniden ödemeniz istenmektedir. Bu dosyayı amerikaya girdiğiniz zaman havaalanındaki görevlilere teslim etmeniz gerekiyor.

Maalesef Ankara dışında bir şubeleri bulunmuyor. Sadece Ankara’dan bu sağlık raporunu almanız gerekiyor. Konuyla alakalı olarak aklınıza takılan soruları YORUM alanından sorabilirsiniz. Daha önce paylaşmış olduğumuz green card konularını da takip edebilirssiniz.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir