Dünya

Green Card Başvuru Sonuçları

Ekleyen:

Tarih:

2016 – 2017 döneminde 2018 yılı için yapılan green card başvuruları ülkemizde rekor kırdı. Geçtiğimiz yıllara nazaran daha fazla katılımın olduğu yeşil kart göçmenlik vizesi ile alakalı bu haberimizde green card başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor sorusuna cevap vereceğiz. Katılımcılar bu sene DV2018 programına katıldılar. Yani eğer kendilerine yeşil kart piyangosu çıkarsa 2018 yılında amerikaya gidebilecekler anlamına geliyor DV2018. Tabii işlemleri ve gerekli evrakları zamanında teslim edip, konsolosluğa gidilirse…

Bu sene 4 Ekim 2016 – 7 Kasım 2016 arasında yapılan DV2018 green card başvuruları geçtiğimiz hafta sona erdi. Herkesin internet üzerinden yapabileceği bu başvuru formu www.dvlottery.state.gov adresinde aktif olmuştu. Sitenin dili ingilizce olsa da internette bulunan green card başvurusu nasıl yapılır videolarını izleyerek yardım alabilir ya da bir bilenden cüzi bir miktar karşılığında destek alabilirsiniz. Bu konuda www.greencarddestek.com sitesini tavsiye edebilirim.

Green Card Başvuru Sonuçları

Yeşil kart başvurusu yaptığınız esnada eğer başarılı bir başvuru formu doldurmuşsanız size “confirmation number” vereceklerdir. Bu numarayı sitede de yazdığı üzere saklamanız isteniyordu. Eğer bu numarayı saklamışsanız 2 Mayıs 2017’den itibaren yine başvuru yapmış olduğunuz www.dvlottery.state.gov sitesine giderek oradan “Check Status” linkine tıklıyoruz ve konfirmasyon numarasıyla bize çıkıp çıkmadığını kontrol ediyoruz.

Green Card Başvuruları Hakkında Merak Ettikleriniz

Bu yazımızda green card başvuruları ve sonrasındaki süreç ile alakalı olarak kafanıza takılan tüm soruları sorabilir, düşüncelerinizi de paylaşabilirsiniz.

Eğer bu numarayı kaybetmişseniz dünyanın sonu gelmiş sayılmaz. Yine aynı site üzerinden “Forget confirmation number” linkine tıklayarak sizden istenilen kişisel bilgileri girdikten sonra bu numaraya ulaşabilir ve daha sonrasında da almış olduğunuz numarayla yine aynı site üzerinden kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Evet. Şimdilik bu konu hakkında söyleyeceklerim bu kadar olup aklınıza takılan soruları da green card başvuru sonuçları konusunun yorum alanından sorabileceğinizi hatırlatmak isterim. İyi günler.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir