Teknoloji

Google Haberler Özelliği Büyüklere Çalışıyor

Ekleyen:

Tarih:

Neredeyse her gün binlerce yeni web sitesi aktif hale geliyor. Bunlardan birçoğu da haber sitesi olarak yayın hayatına başlamaktadır. İnsanları doğru bilgileri sunmak amacıyla geliştirilen Google News bölümü ilk başlarda herkesin sevdiği, herkesi seven bir hizmet olsa da şimdilerde sadece büyüklere hizmet eden bir üründen öteye gidememektedir. Öyle ki Google News’e dahil olmak çok zordur, dahil olduktan sonra bir haberi Google News’e çıkartmak daha da zordur. Google sizden sitenizin aktif olmasını, ziyaretçilerin sitede dolaşmasını, geçmişinin sağlam olmasını filan istiyor. Bu da yeni sitelerde olmayan özellikler olduğundan direkt olarak Milliyet, Posta, Sabah gibi spam haberlerle ziyaretçi trafiği sağlayan sitelerin işine gelmektedir.

Google bunu biliyordur büyük ihtimalle. Mesela bugün yaşanmış bir gelişmeyi Google’a sorun. Size sunacağı ilk birkaç site Türkiye’nin en büyük sitelerinden olacaktır. Benzer haberleri yeni yayın hayatına başlamış sitelerde girmişlerdir büyük ihtimalle ancak onların çıkması çok ama çok zor ihtimal olduğundan size milliyet, posta gibi siteleri sunacaklardır. Bu da websitesi sahiplerini çileden çıkartmaya yetmektedir.

Webmaster forumlarına girdiğinizde bu konuda muzdarip olan o kadar çok kişiyi göreceksiniz ki haklı olduğuma o zaman kanaat getireceksinizdir. Şu anda www.dikeyhaber.com sitesi Google News’e dahil değildir. Ancak ilerleyen günlerde eğer olurda dahil olursa büyük ihtimalle bu sitede sıralamada çıkabilmek için gecesini gündüzüne katacaktır. Siz ne düşünüyorsunuz?

Benzer Haberler

1 Comment

  1. eren

    15 Aralık 2017 at 03:19

    Adamlar sadece kendilerine çalışıyor. Kimseye pay bırakmıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir