Dünya

Google Çalışanlarını Acilen ABD’ye Çağırdı

Ekleyen:

Tarih:

Yeni ABD başkanı Donald Trump’ın yabancıların amerikaya girmesini engelleyen kanunu imzalamasından sonra birçok teknoloji devi tedbir almaya başladı. Bu teknoloji devlerinden bir tanesi de GOOGLE oldu.  CEO’su Indianlı olan Google tüm çalışanlarına amerikaya dönün tavsiyesinde bulundu. Aksi halde ülkeye girememe ihtimallerinin olduğunu da belirtti.

Kimi Google çalışanı evde çalışmayı tercih ettiğinden dolayı kimisi de tatil amaçlı yurtdışına çıktığı için şu anda amerikada bulunmuyor. Trump’ın yabancıların ülkeye girmesini engellemek için imzaladığı yeni yönetmeliklerden sonra Google CEO’su çalışanlarına “ya amerikaya geri dönün ya da bir daha ülkeye giremezsiniz” çağrısında bulundu.

Çiçeği burnunda ABD başkanı Donald Trump’ın seçimlerden önce verdiği vaatler birer birer imzalanıyor. Bunlardan bir tanesi de yabancıların, göçmenlerin ülkeye giriş çıkışı ile alakalıdır. Trump ayrıca Suriye, İran, Irak, Sudan, Libya, Yemen ve Somali ülkelerinin vatandaşlarının 90 gün boyunca ülkeye girişinin yasaklandığı, sonrasında ise katı kuralların getirileceği belirtiliyor.

Bununla birlikte diğer ülke vatandaşları da benzer durumdan endişeleniyorlar. İlerleyen günlerde ne olacağı daha da netleşecektir. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir