Teknoloji

Google Allo Kullanmadan Önce İyi Düşünün

Ekleyen:

Tarih:

Google’un yeni sohbet uygulaması ALLO ile tanışmadan önce birkaç kere düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Bu konuyla alakalı adı çok tartışılan Edward Snowden Google’un yeni uygulaması hakkında çok ilginç bilgiler paylaştı. Adı geçen uygulamanın kişisel bilgilerin paylaşıldığıyla alakalı çok önemli uyarılarda bulundu. Bu bağlamda söz konusu uygulamanın görüşmeleri, yazışmaları ve gönderilen dosyaların Google sunucularında kaydedildiğini ve bunun da Google’un kendisini geliştirmek için kullandığını iddia etti.

Google Allo ile alakalı olarak yapılmış olan ilk açıklamalara göre söz konusu bilgilerin kaydedilmesiyle alakalı Google geçici olarak kaydedildiğini söyledi fakat daha sonra yapılan yeni bir açıklamayla birlikte bu adımın geri alındığını belirtti.

Google Allo üzerinden yapılan konuşmaların takip edilerek gerektiği taktirde devletlerin güvenlik birimleriyle paylaşılabileeği Edward Snowden tarafından belirtilirken öte yandan bu verilen insanların tepkilerini ölçmek için kullanacakları da belirtildi.

Google Allo

Google allo ile alakalı çok çarpıcı bilgiler ortaya atıldı. Bu uygulamayı kullanmadan önce bir kere daha düşünün!

Google Allo Kullanmadan önce..

Akıllara direkt olarak WhatsApp ve iMessage gibi uygulamaların böyle bir veri saklama yapıp yapmadığı gelmektedir. Fakat bu uygulamaların şirketleri tarafından verilerin kaydedilmediği daha önceleri çeşitli sebeplerle açıklandı.

Edward Snowden Google’un yeni uygulaması olan ALLO’nun kullanılmaması gerektiğini, bunun çok “TEHLİKELİ” olduğunu belirtti.

 

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir