Asayiş

Genel Af Çıkacak mı? 2017 Genel Af Kimleri Kapsıyor?

Ekleyen:

Tarih:

Türkiye’de gün geçtikçe hapishanelerdeki tutuklu sayısı artıyor. Bu minval üzere insanlar 2017 için af çıkacak mı? Genel af çıkarsa kimleri kapsıyor olacak gibi soruları merak etmektedirler. Biz de son günlerde sosyal medya hesaplarında dolaşan ve hapishaneler için genel af çıkacak, genel affın çıkması çok yakındır gibi haberler için bir haber yapmak istedik.

Evet. Her geçen gün suçlu ya da suçsuz onlarca insan tutuklanmakta, hapishanelere atılmaktadır. Mahkemeler devam etmesine rağmen insanlar hapishanelere gönderiliyor. Son olarak baktığımda tutuklu sayısı 8 milyonu geçmiş, 9 milyona yaklaşmaktaydı. Bu kadar insanı beslemek, yer vermek kolay iş değil. Türkiye’nin mahkum kapasitesi belli ki şu anda hapishanelerde olan kişi sayısı bu rakamı çoktan geçmiş. Yani insanlar yerlerde, lavabolarda yatmaktadırlar. Yemek konusunda da zaten mahkumlara pek fazla yemek verildiğini düşünmek büyük bir yanılgı olur. Bir çok kişiye işkence yapılmakta, aç bırakılmaktadır. Bu haberler sosyal medyada dolaşan bazı haberlerdendir.

Her neyse. Bunlara rağmen bir genel af çıkacak diye beklemek doğru olmaz. Şu anda Türkiye için böyle bir durum söz konusu değildir. Hatta daha fazla mahkumun olması yüksek ihtimaldir. Kimi insan erken seçim olursa belki genel af çıkar diye yorumlarda, tahminlerde bulunuyor ancak böyle bir durum da şu an için söz konusu değildir.

Resmi Gazeteyi Takip Edin

Lütfen resmi kaynaklar tarafından paylaşılmayan haberlere itibar etmeyiniz. Eğer resmi gazetede bir haber çıkarsa bunu sizler için dikeyhaber.com’da paylaşacağız. Siz de resmi gazeteyi takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir