Web TV

Furkan Vakfı Nereye Bağlı? Hangi Partiye Oy Veriyor?

Ekleyen:

Tarih:

Furkan Vakfı ile alakalı son birkaç yıldır epey haber yapıldı, sohbetleri youtube kanallarında bayağı bir paylaşılır oldu. Bu gelişmelerden sonra insanlar furkan vakfı nereye bağlı? Bu cemaat hangi partiye oy veriyor, hangi illerde faaliyetlerini sürdürüyor ve bunlar gibi birçok soruyu merak ediyorlar. Konuyla alakalı daha önce furkan vakfı hangi cemaate bağlı diye bir yazı yayınlamış o haberimizde bilgiler paylaşmıştık.

Furkan Vakfı’nın Youtube’da yayınlanan videosunda yapılan bir savunmada hiç bir zaman AKP’li olmadıklarını, zaman zaman AKP’nin icraatlerini desteklediklerini söylüyorlar. Fethullah Gülen cemaatini çoğu yerde eleştirse de AKP’ye açılan savaştan sonra birçok noktada Fethullah Gülen’in söylemlerini söylemeye başlayan, yapılan yanlışları eleştiren Furkan Vakfı’nın lideri Alparslan Kuytul Hocaefendi hali hazırda AKP ile mücadelesini sürdürmektedir.

Geçmişte AKP’ye oy verdiklerini söyleyen furkan vakfı üyeleri şimdilerde AKP’ye oy vermiyorlar. Hangi partiye oy verdikleri ise henüz bilinmese de ilerleyen zamanlarda sağcı bir parti çıkarsa onlara verebilirler diye düşünmekteyiz. Furkan Vakfı’nın resmi youtube kanalına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Furkan Vakfı Cemaati Kimindir

Furkan Vakfı kimin? Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul AKP’ye savaş ilan ederek ‘savaştan kaçan şerefsizdir, namerttir’ ifadelerini kullandı.

Referandumda HAYIR Diyeceğiz

Öte yandan yapılacak olan referandum oylamasında hangi yönde oy kullanacaklarını da belirten furkan vakfı “bu kadar yetki bir kişiye verilir mi” diyerek oylarının “HAYIR” olacaklarını belirttiler.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir