Gündem

Furkan Vakfı Kimin Başkanı Kimdir?

Ekleyen:

Tarih:

Bu yazımızda son zamanlarda adından sıkça söz ettiren furkan vakfı ile alakalı en çok merak edilen sorulara cevap vereceğiz. Furkan vakfı kimin, hangi cemaate bağlıdır ve furkan vakfı başkanı kimdir gibi soruların cevaplarını merak edenler bu yazımızdan takip edebileceklerdir. Son 1- 1 buçuk yıldır AKP’yi eleştiren furkan vakfı öncesinde bu konuyla alakalı pek birşey söylemiyor, söylüyorduysa bile sesini maalesef duyuramıyordu. Fakat son zamanlarda sosyal medya sayesinde bu işi başarmaktadırlar.

Daha 15 temmuz darbesinden 1 gün önce yayınlanan videosunda AKP’yi ve Recep Erdoğan’ı uyaran Alparslan Kuytul konuşmasında ‘Erdoğan’ın Kalemi Kırılmıştır’ ifadelerini kullandı. Az önce de ifade ettiğim gibi Alparslan Kuytul aslında uzun yıllardan beri Furkan Vakfı’nın lideridir fakat önceleri kimse pek tanımadığından gündemde değildi. Öte yandan AKP hükümetinin kendilerine konferans yapmak için izin vermemsinden sonra ipler kopmuş ve bir tek Fethullah Gülen hareketinin eleştirdiği bir dönemde bir de Furkan Vakfı yanlışları-doğruları söylemeye başladığından dolayı kısa sürede gündeme gelmiş ve çok meşhur olmuştur.

Furkan Vakfı Kimin

Furkan Vakfı Cemaati Kimindir

Furkan Vakfı kimin? Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul AKP’ye savaş ilan ederek ‘savaştan kaçan şerefsizdir, namerttir’ ifadelerini kullandı.

Furkan Vakfı’nın internet sitesinde ‘furkan vakfı kimdir, nedir ve necidir‘ konularına cevap verildiği bir başlıkta amaçlarının siyaset olmadığını, parti kurmak ya da muhalefet olmak gibi bir dertlerinin olmadığını da ifade ediyorlar. Amaçlarının doğruları konuşmaktan, yanlışları eleştirmekten başka bir şey olmadığını ifade eden Furkan Vakfı mensupları ya da sevenleri insanlara bu doğruları anlatmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını söylüyorlar.

Furkan Vakfı AKP’ye Savaş İlan Etti

Yukarıdaki videoda Alparslan Kuytul ve cemaatinin AKP’ye karşı nasıl tavır aldıklarını izleyeceksiniz. Bunun dışında Alparslan Kuytul’un islam hizmetleri işine başladığından 17 yaşında olduğu iddia ediliyor. İlk evini henüz genç yaşlarda açan ve insanlara islami doğru ve yanlışları anlatan hocaefendi şimdiye kadar faaliyetlerini ‘Öncü Nesil’ olarak sürdürmüştür. Tam da yukarıdaki videonun yayınlandığı tarihten itibaren AKP’nin yanlışlarını eleştirmiş, onların yaptığı bu yanlışlarla ülkenin felakete sürüklendiğini söylemişti.

Kimi insanlar Furkan Vakfı ile Fethullah Gülen hareketinin aynı olduğunu söylüyor olsa da aslında birbirleriyle alakaları olmayan, tek alakaları olsa olsa anlattıkları doğrular, söyledikleri şeylerden başka birşey olmazdı.

Furkan Vakfı Kimindir Hangi Cemaate Bağlıdır

Furkan Vakfı, hiç bir cemaat ile bağlantılı değildir. Kendileri bir cemaat olan furkan vakfı öncü nesil olarak da bilinmektedir.

Evet değerli misafirler. Bu yazımızda furkan vakfı kimin, ne iş yapar ve amaçları nedir gibi konuları cevaplamaya çalıştık. Alparaslan Kuytul ile alakalı daha detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız lütfen alparslan kuytul kimdir linkine tıklayınız. Siz de yorum alanından furkan vakfı ile alakalı düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Lütfen eleştiride bulunacaksanız küfür, argo ifade kullanmayınız.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir