Gündem

Eskişehir Şehit Polis Ali Sevim için Ağlıyor

Ekleyen:

Tarih:

Diyarbakır’da hain saldırı sonucu şehit olan polislerimizden biri de Ali Sevim’di. Eskişehir’li olan kahraman polisimizin naaşının şimdi Eskişehir’e gelmesi bekleniyor. Acı haberin baba ocağına ulaşmasıyla birlikte aile bireylerinin dünyaları başlarına yıkıldı.

Diyarbakır’da görev yapan Ali Sevim sıradan bir günde rutin görevini ifa etmekteydi. Dicle Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan inşaat alanında çevik kuvvet ekiplerini taşıyan zırhlı bir araç geçmekteydi. Daha önceden güzergah üzerinde bulunan Sadi Mezarlığı’nın duvarının yanına yerleştirilmiş patlayıcı infikak etti. Bu olayın ardından bu acı habede tüm ülkeye yayıldı.

Haince düzenlenen bu saldırının ardından Ali Sevim dahil toplamda 4 koç yiğit şehitlik mertebesine yükseldi. 2 polisimizde ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Durumları halen kritik olan bu evlatlarımız için acılı bekleyiş devam ediyor. Şirintepe mahallesinin akgünler sokağında ikamet eden şehit Ali Sevim’in işitme engelli babası Eyüp ile anası Fatma hanım haberi duyduklarında neye uğradıklarını şaşırdılar, göz yaşlarına hakim olamadılar.

Şehit Evine Türk Bayrağı

Polis arkadaşları tarafından şehitin baba evine dev bir türk bayrağı asıldı. Henüz yeni evlenmiş olan şehit Ali Sevim’in 9 aylık bir bebeği vardı. Şehidin cenaze namazı Salı günü Reşadiye Camii’nde kılınacak. İkindi namazından hemen sonra kılınacak olan cenaze namazından soonra şehidin naaşı Kanlıpınar Şehitliğine defnedilecek. Allah bu millete sabır versin. Allah acılı annelerimize, acılı babalarımıza sabırlar ihsan etsin. Acımız büyük…

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir