Dünya

Donald Trump’a İsrail’den Destek Geldi

Ekleyen:

Tarih:

Amerika’nın çiçeği burnunda başkanı Donald Trump’ın seçim öncesinde meksika sınırına öreceği duvar ile alakalı İsrail’den destek geldi. Twitter hesabından açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu Trump’ın haklı olduğunu. Kendisini israil sınırına duvar ördüğünü ve yasadışı göçmenlerin ülkeye girişinin engellediğini belirtti.

Başkan Donald Trump hem sınır güvenliğini arttırma maksatlı hem de izinsiz amerikaya giren göçmenlerin önüne geçilmesi için seçimlerden önce meksika sınırına bir duvar örüleceğini halkına vaad etmişti. Bununla ilgili imzayı geçtiğimiz gün attı. Örülecek olan duvarın masrafının da meksika tarafından karşılanacağını belirten Trump’a meksikadan tepki geldi ve duvarı örecek olan kişi de parayı öder şeklinde tepkilerle karşılanmıştı. Örülecek olan duvarın maliyetinin ise 25 milyar dolar civarında olduğu iddia ediliyor. Bunun üzerine her iki ülke arasında da tartışmalar git gide büyüyor.

Yaptım, Başarılı Oldu!

İsrail ise mısır ile arasına akıllı duvar ördüğünü ay başında duyurmuştu. Ayrıca 2 milyon filistinlinin yaşadığı batı şeria bölgesine de 8 metre yüksekliğinde bir duvar öreceklerini belirtti. Bunun üzerine Trump’ın haklı olduğunu ve örülecek olan duvarın yasadışı göçmenlerin ülkeye girişini engelleyeceğini söyledi.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir