Sağlık

Diyet Sonrası Zayıfladığımı Nasıl Anlarım

Ekleyen:

Tarih:

Diyet sonrasında kilo verdiğimi, zayıfladığımı nasıl anlarım diyorsanız doğru yerdesiniz.. Aylardır sıkı bir diyet yaptınız değil mi? O kadar aç kaldınız, spor yaptınız ve nihayetinde fazla kilolarınızdan kurtulmaya başladınız. Fakat yine de emin değilsiniz zayıflayıp zayıflamadığınızdan.. Bu konuda hemen internette bizim ‘şeyh Google’ üzerinden ‘zayıfladığımı nasıl anlarım’ diye sormaya başladınız ve bu siteye geldiniz. Merak etmeyin medyum filan değilim. Sadece olabilecek ihtimaller üzerinden bir tanesini yazıyorum, ya tutarsa hesabından.. 🙂

Evet. Zayıflama işi oldukça zor bir iştir. Bunun için emek gerekiyor, çaba sarfetmek ve bunlarla birlikte bir de sabır gerekiyor. Hiç kolay olmadığının farkındayım zira aynı sorunları ben de yaşamıştım. Kilo verene kadar akla karayı seçmiştim. Ama sizlere nasıl zayıflayıp zayıflamadığımı kontol ettiğimi bu yazıda paylaşacağım.

Zayıfladığımı nasıl anlarım

Ben, şahsen kilo vermeye çalıştığım dönemlerde tartının üzerine sürekli çıkmazdım. İlk başlarda bunu yapıyordum ancak moral bozukluğundan başka bir işe yaramıyordu. Ben de her gün tartı üzerine çıkmak yerine haftada bir çıkıp aradaki farkı inceliyordum. Fark çok fazla olmasa da yine de gözle görülür bir fark oluyordu.

Zayıfladığımı Nasıl Anlarım diyenler için..

Bu haberde zayıfladığımı nasıl anlarım diye soranlara yardımcı olmak maksadıyla bilgi verilmiştir..

Tartı, başvuracağınız birinci yoldur fakat dediğim gibi sürekli bakmak yerine arada bir bakmak daha iyi olacaktır. Bir diğer yöntem ise eski elbiselerinizi giymek. Eğer giydiğiniz elbiseler size bol gelmeye başlamışsa bu yolda durmadan devam ediniz. Bilin ki zayıflıyorsunuz ve doğru yoldasınızdır.

Bunların dışında spor yapmaya, bol su tüketmeye devam ediniz. Eğer yağlı cips, kola, şekerli içecekler, alkol vs..  tüketiyorsanız derhal bırakın ve bir daha ağzınıza almayın zira bunların kilo almanızı kolaylaştıran, zayıflamanızı zorlaştıran şeylerdir. Düşüncelerinizi yorum alanından yazabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir