Asayiş

Diyarbakır’da 11 Yaşındaki Kız Çocuğu Doğum Yaptı

Ekleyen:

Tarih:

Diyarbakır’da 11 yaşındaki bir kız çocuğu doğum yaptı. Utanç verici bu olay küçük bir kız çocuğunun karın ağrısı nedeniyle hastaneye gitmesinden sonra ortaya çıktı. Doktora götürülen küçük çocuğun 37 haftalık hamile olduğu ortaya çıkarken aile üyeleri de emniyet güçlerince sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Utanç verici bu olay ortaya çıktıktan sonra 11 yaşındaki küçük kız çocuğuna sezaryanla doğum yaptırıldı.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşanan bu olayı duyanlar şoke oldu. Konuyla alakalı soruşturma başlatan emniyet halen araştırmalarını sürdürüyor. Cinsel istismar sonucu hamile kalındığı tahmin edilen çocuğun psikolojik sorunlar yaşadığı belirtiliyor.

Bu talihsiz ve utanç verici olan Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşanıyor. İddia edildiğine göre 11 yaşında cinsel istismara uğrayan G., şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gidiyor ve çocuğu muayene eden doktor çocuğun hamile olduğundan şüphelenerek tahlil yapılmasını istiyor. Yapılan tahliller neticesinde G.’nin 37 haftalık hamile olduğu ortaya çıkınca acil bir şekilde ameliyata hazırlanan G., sezaryan ile doğum yapmak zorunda kaldık.

diyarbakır 11 yaşındaki hamile kız çocuğu

Sezaryanla alınan bebek ve G. bir süre kontrol altına tutulduktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerince muhafaza altına alındı. Polis halen konuyla alakalı soruşturmasını sürdürürken aile bireylerinin ifadelerine de başvurdu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir