Asayiş

Diyarbakır Saldırısında Şehit Sayısı 5 Oldu

Ekleyen:

Tarih:

2 gün önce Diyarbakır’da teröristler tarafından düzenlenen hain bombalı saldırı sonucu 4 polisimiz şehit olmuştu. Ağır yaralı olarak kurtulan 1 polisimizde hayatını kaybederek şehitlik makamına yükseldi. Son olarak bugün gelen acı haber bir kere daha ülkeyi yasa boğdu.

Dicle Üniversitesi’nin hafriyat alanında nöbet tutan polislere PKK teröristleri tarafından düzenlenen hain bombalı saldırı sonucu ağır yaralı olarak kurtulan Polis Memuru Furkan Demir’in bugün beyin ölümü gerçekleşti.

Olay hatırlayacağınız üzere 16 Ocak 2017’de Diyarbakır’da gerçekleşti. Sıradan bir gün gibi işe giden polislerin görev yeri Dicle Üniversitesi’ndeki Hafriyat alanıydı. Burada her hangi bir olay anında müdahale etmek amacıyla bulunan 5 polis memuruna PKK’lı teröristler tarafından haince bir pusu düzenlenmişti. O gün 4 polisimiz olay yerinde şehit olurken 1 polisimiz de ağır yaralı olarak kurtulmuştu. Dicle Üniversitesi’nin hastanesine kaldırılan Furkan Demir’in bugün beyin ölümü gerçekleşti.

Uzaktan kumandayla patlatılan bombada Kadir Miraç Özkan, Ali Sevim, Senali Ocak ve Mahmut Ava isimli polislerimiz şehit olmuştu. Allah mekanlarını cennet etsin. Furkan Demir ise ağır yaralı olarak kurtulmuştu. Yoğun bakım ünitesine bağlı olarak hayatta kalan polisimizin beyin ölümü gerçekleşti. Allah rahmet eylesin.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir