Ekonomi

Çeyrek Altın Fiyatı 2016 Rekorunu Kırdı

Ekleyen:

Tarih:

2016 yılında cumhuriyet tarihi boyunca görülen olan en yüksek altın fiyatı insanları endişelendiriyor. Altın almak isteyen kimseler, düğünlerde takı takacak olanlar altın almaktan korkmaya başladı zira çeyrek altın fiyatı 215 türk lirasına çıktı. Altının gram fiyatında meydana gelen artış çeyrek, yarım ve cumhuriyet altınlarında da artışa neden oldu. Dün yaşanan artış sonrasında altının gramı 132 lirayı geçti.

Dolar kuru dün tekrardan 3’ün üzerine çıkmış ve 3.018 TL olmuştu. Bununla birlikte ONS fiyatındaki artması gram altındada ciddi bir artışa neden oldu. Bunun dışında altına olan talep  ve yurt içinde açıklanan temmuz ayı enflansyon veerilerinin oluşturmuş olduğu beklentiyi normalin üstünde aşmasından dolayı bir de bunun üzerinde TL üzerindeki baskıların artması da göz önünde bulundurulduğunda altındaki artışta kaçınılmaz olacaktı ve oldu da..Altının gram fiyat 132.1 türk lirasıyla şimdiye kadarki zamanların en yüksek seviyesini gördü. 3 Ağustos 2016 itibariyle 131,71 TL’den satılan altında ciddi bri düşüş yaşanmadı.

Çeyrek Altın Fiyatı

Kapalıçarşı esnafından yapılan çeyrek altın fiyatı dün 215 liraydı. Bugün ki fiyatı 214.71 TL oldu. Cumhuriyet altını ise 878 TL’den bugün 870 TL’ye geriledi. Bugünden sonra altın fiyatları artar mı azalır mı bilemiyoruz ancak uzmanlar dikkatli olmakta yarar olduğunu tavsiye ediyor.

Benzer Haberler

1 Comment

  1. osman

    6 Ağustos 2016 at 05:44

    Altın fiyatları gün geçmiyor ki artmasın. Bu dönemde parası olan insanlar ya Altın alacak ya da dolar alacak arkadaş. Ülkemizde siyasi otoride gün geçtikçe kötüleşiyor. Böle bir ortamda dolarda artar, atlında artar, euroda artar. Her şey artar gider. Bence bir an önce ülkkemizdeki insanların birlik olması gerekiyor. Daha fazla hukuksuzluğun olmaması ve insanlara zulmedilmemesi gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir