Kadın

Bebeğin Uyuması için Bitkisel Çayları Tercih Etmeyin

Ekleyen:

Tarih:

Bebek büyütmek dünyanın en zor, en çok ilgi gerektiren, en masraflı işlerinden bir tanesidir. Aslında buna iş demek doğru olmaz. Neticede kendi çocuğunuzu yetiştiriyorsunuz. Bu sizden bir parçadır. Kendiniz için yaptığınız bir şeyi mecburen yapmak zorundasınızdır. Ama kolay birşey değildir. Bu konuda sizlere katılıyorum.

Öyle zamanlar oluyor ki bebeğiniz sizi çileden çıkarma seviyesine geliyordur. Mesela birçok kişinin başına gelen geceleri uyumama problemi size kafayı yedirtip, sizi sinir hastası yapabilir. Evet bu mümkündür ancak yine de sabırlık olmaktan başka birşey gelmiyor insanın elinden. Son zamanlarda internette bebeği uyutmak için uyku hapı kullanabilir miyim, bebeğin uyuması için bitkisel çaylar işe yarar mı diye sorular soranlar oluyor.

Bu konuda sakın ama sakın bu türlü ürünleri kullanıpta bebeğinizin sağlam olan bünyesini bozmayınız. Hele ki bu şekilde bir taleple doktorun karşısına bile çıkmayın. Doktor ya sizi ofisinden kovar ya da sen ne biçim annesin diyerek sizi iyice bir azarlar. Tabii işin espiri kısmıdır bu ama lütfen bebeğinizin sağlığı için uyku ilaçlarıdır, uyku getiren bitkisel gıda takviyeleridir bunlardan uzak durun.

Bırakın oynasın, koşsun ve yorulsun…

Bırakın bebeğiniz oynasın, gülsün, eğlensin, yaramazlık yapsın hatta ortalığı dağıtsın. Bu onun kişisel, psikolojik, zihinsel gelişimi için oldukça önemlidir. Siz ona bu türlü zararlı ürünleri vererek belki birkaç saatliğine kafa dinleyeceksiniz ancak sonrasında çocuğunuz sırf birkaç saat siz rahat olun diye birçok şeyden geri kalacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir