Teknoloji

Apple iOS 9.3.4 Güvenlik Güncellemesi Yayında

Ekleyen:

Tarih:

Apple, bugün yeni güvenlik güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme sürümü sorunu, hatası nasıl giderilir? Apple iOS 9.3.4 güvenlik güncellemesi yayınladı. Öncelikle bu ufak güncellemeyle insanların sorun yaşacaklarını sanmıyorum ancak eğer yaşayanlar olursa da iTunes ile hatayı gidermeleri mümkündür.  Apple markasına ait olan iPhone, iPad ve iPod ürünleri için iOS 9.3.4 güncellemesini hiç bir duyuru yapmadan, kimsenin haberi olmadan yayınladı. Birçok kişi Ayarlar simgesinde çıkan uyarıyla güncellemenin farkına vardı. Ayarlara tıkladığı zaman ‘güvenlik güncellemesi’ uyarsını aldıklarında direkt olarak güncellemeyi yüklemeye başladılar bile..

Bu iOS güncellemesi önceki güncellemelere nazaran biraz daha farklı. Bu defa daha çok güvenlik açıklarını kapatma üzerine güncelleme yapan Apple, güncellemenin herkes tarafından yapılmasını tavsiye etti. Bu güncellemeyi hemen her apple ürününe yüklemeniz mümkündür. Aşağıda güncelleme yükleyebileceğiniz cihazların listesini paylaşıyoruz..

Son çıkan ürünler olan Apple iPhone 6, iPhone 6S ve bu serinin Plus modellerini, yine aynı şekilde iPhone 5 ve iPhone 5S modellerini ve bunları sırasıyla iPhone SE, iPhne 5C, iPhone 4 ve 4S modelleri takip ediyor. Tabletlerde iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3 ve iPad 4’ün yanı sıra iPad mini ve mini serisi de güncelemeden yararlanabiliyor. iPad’in amiral gemisi olan iPad Pro ve müzik severlerin tutkulu cihazı iPod Touch 5’de güncellemeden nasibini alanlar arasındadır.

iOS 9.3.4 Güvenlik Güncellemesi Hazır!

Apple, sessiz bir şekilde iOS 9.3.4 güvenlik güncellemesini kullanıcılarıyla paylaştı. Henüz geçtiğimiz gün yayınlanan iOS 9.3.3 güncellemesinden sonra bu güncellemenin gelmesi insanları biraz tedirgin etti.

iOS 9.3.4 Güncellemesi

Eğer Wi-Fi bağlantınız varsa yapmanız gereken şey telefonunuzun Ayarlar kısmına girip oradan da Genel menüsünden yazılım güncelleme linkini kullanmanızdır. Eğer telefonunuz ingilizce ise sırasıyla Setting, General ve Software Update menülerini takip etmeniz gerekiyor.

Apple’ın sunmuş olduğu son güncellemeyi yüklemek zorunda değilsiniz ancak güvenlik açıklarının kapatılması adına güncellemeniz tavsiye ediliyor. Aynı güncellemeyi dilerseniz telefonunuzu bilgisayarınızaa bağlayarak iTunes üzerinden de yapabilirsiniz. Fakat bizim tavsiyemiz Wi-Fi üzerinden otomatik olarak yapılmasıdır.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir