Ekonomi

A101 Kimin, A-101 Sahibi Kimdir, Satıldı mı?

Ekleyen:

Tarih:

A-101 mağazaları ile alakalı son günlerde bazı iddialar ortaya atıldı. Kimisi a101 cemaatin marketi dedi kimisi de AKP’nin.. A-101’in sahiplerinin siyasi görüşleri nedir, hangi cemaati severler bilmiyorum ama www.a101.com.tr adresindeki yönetim kurulunda olan isimleri sizlerle paylaşabilirim. Bu marketlerde tıpkı BİM, ŞOK ve diğer zincirler gibi kısa zamanda çok büyüyen marketler arasındadır. Hem normal fiyatlı ürünler hem de daha düşük kaliteli fakat daha düşük fiyatlı ürünleri satmalarından dolayı birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

A101’in sahipleri AYDIN ailesidir. Şirketin profilinde başka ortakların olup olmadığını bilemiyoruz ancak yönetim kurulu başkanının Murat Aydın olduğunu söyleyebiliriz. Zaten yönetim kurulu başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi de Aydın ailesinden bireylerden oluşmaktadır. Bunun dışında cemaatin olduğu iddiaları da Erdoğan’ın destek vermesinden dolayı çürümektedir.

Öte yandan a101’in en büyük hissesi Aydın ailesinde bulunmaktadır. Yüzde 80’e yakın bir hissenin aydın ailesinde olması ve yüzde 10 gibi bir hissenin de İrfan Hacıosmanoğlu’na ait olması her şeyi açık bir şekilde ortaya koyuyor. Diğer ortakların hisseleri ise Sayın Grup %6,71 ve Murat Sungurlu %4 şeklindedir.

Siz de a101 kimin başlıklı bu konuda düşüncelerinizi  yazabilir, merak ettiğiniz soruları da yorum alanından sorabilirsiniz.

Benzer Haberler

7 Comments

 1. sevil

  1 Ağustos 2016 at 00:23

  ben a101’den sürekli alışveriş yapıyorum. bimde helal olmayan daha doğrusu tehlikeli olan ürünleri A101’de görmedim. Bence a101 tercih edilmesi gereken bir markettir.

 2. Kadir suskun

  1 Ağustos 2016 at 00:47

  A101 hakkinda cok soylentinin ortada dondugunu hepimiz biliyoruz suan a partisi b partisi yada su cemaat bu cemaat fark etmiyor benim aklima takilan soru bi ara bim A101 hakkinda urunlerinin helal olmadigini duydum bu bilgi ne kadar dogru onu bilen varsa lutfen yardimci olabilirmi

  • Timur

   2 Ağustos 2016 at 11:49

   Kazandığın para helalse gerisi allahın işidir

 3. Bunlar fırsattır

  3 Ağustos 2016 at 02:42

  Bence bu marketler Türkiye için önemli bir adım oldu. Şimdiki sahipleri kimdir bilemem ama bence durumu iyi olmayanlar için avantajdır bim, A101, şok gibi marketler.

 4. rümeysa

  6 Ağustos 2016 at 08:24

  ben yıllardır a101den alışveriş yapyorum. şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim ama yine de alacağım ürünlerin üstündeki içindekiler kısmına bakarak alışverişimi yaparım. bazen gözden kaçabilir düşüncesiyle domuz ve domuz ürünlerine karşı incelememi yapıyorum. bu a101 içinde geçerlidir bim içinde diğer marketler içinde.

 5. yavuz

  23 Eylül 2016 at 12:57

  a101 de ,bim de ve şok marketlerde COCACOLA ürünlerinin satılması olay bitmiştir.Yahudi mallarının satılması ve helal haram gözetilmemektedir.
  a101 de tereyağı almıştım baklava için kardeşim dedi abi bunun tereyağ ile hiç bir alakası yok. ve biz baklavaya kullanmadık. döktük.

 6. Xozato

  9 Aralık 2016 at 16:53

  Al birini vur ötekine hepsi cemaatcilerin tarikatcilarin elinde puhh onlari zengin ediyoruz maalesef şöyle mehmet maçoglu gibi gercekten insana deger veren kitlenin bi parcasi oldugunu bildigimiz biride gelse de bunlarinki gibi bi zincirleme kursa bizde gönül rahatligiyla alisveris ondan yapsak..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir