Eğitim

2016 Okullar Eylül’de mi Ekim’de mi Açılacak?

Ekleyen:

Tarih:

Bu sene okulların Ekim ayında açılacağı iddia ediliyor. Birçok öğrenci okullar ekimde mi açılacak yoksa eylül ayında mı açılacak diye merak ediyor. Haliyle oluşan kargaşının önüne geçebilmek için araştırma yaptık ve MEB tarafından paylaşılan bilgileri sizlere sunmak istedik. Değerli öğrenciler ve sayın veliler.. Bu konuyla alakalı lütfen her çıkan habere itibar etmeyiniz. Eğer böyle bir iddia varsa bakmanız gereken ilk yer MEB’in resmi internet sitesidir. Bu site dışında paylaşılan bilgilerin hepsi iddiadan öteye gitmeyeceğinden dolayı resmi kaynaklar her zaman daha güvenilir olacaktır.

Son zamanlarda internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında okullar ekimde mi açılacak diye haberler yapılmaya başlandı. Okulların ekim ayında açılacağı söylentileri asparagas haberden başka bir şey olmayıp normal açılış tarihinde herkesin eğitim-öğretim yılına başlayacağı MEB tarafından belirtildi.

Tam olarak hangi gün açılacak diye merak edenler için bu sene okulların 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacağını  söyleyebiliriz. Yani bakanlık tarafından belirtilmeyen ve takvimde yer almayan 3 Ekim 2016 okulların başlama tarihi tamamen uydurma olup gerçekle bir alakası bulunmamaktadır.

Okulların Açılış Tarihi

Bu haber birçok öğrencinin hoşuna gitmemiş olsa da devamsızlık yapmamak adına güncel bilgiyi sizlerle paylaşmayı uygun gördük. Siz de okulların açılış tarihi ile alakalı düşüncelerinizi yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Benzer Haberler

2 Comments

 1. Zülküf ceyrek

  1 Ağustos 2016 at 00:53

  Benim bildigim ekimde acilacak okullar darbeden dolayi hocalarin aciga alinma olasiligina karsi boyle bir yonteme basvurmuslar ama herseyi zaman gosterir siz yinede takipte kalin arastirin her seye ragmen

  • Metin Kılıç

   1 Ağustos 2016 at 05:52

   Hayır. Okullar Eylül ayında açılacaktır. MEB bu konuda bir açıklama yaptı. İyi günler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir