Eğitim

2016 Öğretmen Atamaları için Kadro Açıldı

Ekleyen:

Tarih:

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin hemen ardından hükümetin ve yetkili makamların elinde bir belge, bilgi olmadığı halde direkt olarak televizyonlara çıkıp bu darbeyi ‘cemaat yapmıştır’ demeleri bile bu darbe girişiminin planlı olduğunu ve birilerini zor durumda bırakmak için hazırlandığını gösteriyor. Darbenin her türlüsüne karşıyız. Allah bu darbeyi yapanların belasını versin. Fakat bunun yanında iftira atanların da Allah bin belasını versin ve hayatı boyunca bu belayı hiç unutmasın.

Hasılı kelam bu 15 temmuz darbesi sonrasında birçok devlet kurumunda olduğu gibi MEB’de de personeller açığa alınmaya devam etti. Son olarak alınan karada toplamda 15 bin 200 personelin açığa alındığı belirtildi. Bunu duyuran MEB şu ifadeleri kullandı: ‘Merkez ve taşrada görev yapan 15200 personel açığa alınmıştır’.

Şimdiye kadar FETÖ dedikleri şeye bir delil sunamayan devletimiz dizi senaryolarından, gazete yazılarından sahte deliller üreterek insanları hapislere attı, yıllarca özgürlüklerini ihlal etti. Yetmedi atmadıkları iftira, yapmadıkları yalan kalmadı. Buna rağmen bu cemaat hakkını hukuk yoluyla aradı ve asla taşkınlık yapmadı. Fakat darbe girişimi olduğu andan itibaren bu darbeyi cemaat yapmıştır diyenler, ellerinde bilgi ve belge olmadan bu şekilde konuşanlar gösterdi ki bu darbe planlı bir şekilde hazırlanmış bir darbedir. Daha da ötesi gün geçtikçe darbeyi yapan komutanların AKP eliyle serbest bırakılan ergenekoncular olması ve bunun da ötesi darbeci komutanlardan bir tanesinin AKP’nin 3 numaralı adamının öz ve öz kardeşi olması olayı daha net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Öğretmen Atamaları 2016

MEB cemaat ile irtibatlı olduğunu düşündüğü herkesi kurumlardan atacak. Buna aslında AKP’nin sevmediği insanları işten çıkaracak desek daha doğru olur…

FETÖ ile irtibatlı olanlar..

MEB ‘bakanlığımız tarafından hem taşra hem de merkez teşkilatlarda görev yapan ve FETÖ ile alakalı olabilecek kamu personeli için geniş kapsamlı bir çalışma yürütmektedir. Bugün bakanlık tarafından 15 bin 200 kişi için açığa alınma yapılmış, bu kişiler hakkında da soruşturma başlatılmıştır’ ifadelerini kullandı.

Biliyoruz ki bu kadar kişi açığa alındıysa ve bu insanların işlerine son verilecekse 15 bin 200 kişilik kadro da açılacaktır demektir. Gelecek sene öğretmen olmak isteyen kişiler için şimdiden müjdeyi verelim. AKP için seçim çalışması da olacak olan bu iş şimdiden öğretmen olmak isteyenlere hayırlı olur umarım…

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir