Eğitim

2016 KPSS Ortaöğretim Başvuruları Başlıyor

Ekleyen:

Tarih:

KPSS başvuruları ne zaman başlayacak diye aylardır bekleyen, merak eden insnlar için sevindirici bir haberimiz var! Ortaöğretim KPSS başvuruları yarın başlıyor.  Bu bağlamda başvuru yapacak olan adayların dikkatli bir şekilde internetten başvurularını yapmaları gerekiyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında soru işaretleri olsa da insanlar devlete kapak atayım, kafam sağlam olsun da derdinde.. KPSS’ye girip memur olmaya hak kazanan insanlar ömür boyu rahat bir şekilde yaşayacaklarını düşünseler de aslında durumun bundan ibaret olmadığını belirtmekte yarar var zira günümüz türkiyesinde 100 bine yakın memurun lisansının iptal edilmesi yarın başkaları tarafından şu anda memur olacak kişilerin lisansının iptal edilmeyeceği anlamına gelmiyor.

Bu durum elbette doğru ve etik bir davranış olmayıp maalesef insanlar hakkın, doğrunun peşinden değil de gücünün, iktidarın peşinden  gittiğinden dolayı bunu ya anlamak istemiyor ya da yarın sıranın kendilerine de gelebileceğini hayal edemiyor…

Hasılı kelam ÖSYM tarafından belirlenen akademik takvime göre KPSS başvuruları 09 Ağustos 2016’da başlayıp 24 Ağustos 2016’ya kadar devam edecektir. Bu tarihten sonra bir ek süre tanınmayacağı ÖSYM tarafından belirtilmektedir. Başvuruları www.osym.gov.tr adresinden yapabileceksiniz.

2016 KPSS Başvuruları Başlıyor

Önlisans ve Ortaöğretim KPSS başvuruları yarın başlıyor. Lise mezunlarının ve 2 yıllık üniversite mezunlarının başvuru yapabileceği kpss ise 22 ve 23 ekim tarihlerinde başlıyor.

KPSS Başvuruları İnternette!

KPSS Başvuruları sonrasında sınavın ne zaman yapılacağını merak edenler içinde KPSS önlisans’ın 22 Ekim’de, Ortaöğretim KPSS’nin de 23 Ekim’de yapılacağını paylaşalım. Başvurunuzu internet üzerinden yapmak istiyorsanız  buraya tıklayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ve ösym aday şifrenizle birlikte başvurunuzu ve diğer sınav işlemlerini yapabilirsiniz.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir