Eğitim

2016 KPSS Başvuruları Başladı

Ekleyen:

Tarih:

Milyonlarca insan KPSS başvuruları için gün saymaya başlamıştı. 2 yılda bir yapılan kpss ortaöğretim için başvuru tarihleri ne zaman olacak diye günlerdir, haftalardır araştırma yapanlar ve bugünü bekleyenler için müjdeli haberi paylaşabiliriz. Zira ÖSYM’nin resmi takvimine göre bugün kpss başvuruları resmi olarak başladı.

Adaylar formları www.osym.gov.tr adresinden yapabilecekler. Hatta direkt olarak www.aim.osym.gov.tr  adresinden tüm işlemlerinizi tc kimlik numaranızı ve aday şifrenizi girerek yapabilirsiniz. Öncesinde parayı bankaya yatırmayı ihmal etmeyiniz zira parayı yatırmadan kayıt formunun görülmesi mümkün değildir.

KPSS başvuruları 24 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecek olup bu tarihten 2 gün önce parayı ilgili hesaba yatırdığınızdan emin olunuz. Bu tarihten sonra bir ek süre daha verilmeyeceğinden dolayı bu zaman zarfında kaydınızı yaptığınızdan emin olunuz zira bunun için bir 2 yıl daha beklemeniz gerekebilir.

2016 KPSS Başvuruları Başladı

Bu sene kamu personeli seçme sınavına girecek olan ortaöğretim ve önlisans mezunları bugünden itibaren kayıtları yapabilirler.

KPSS Başvuruları Bitince..

Başvurunuzu yaptınız, her şey tamam ve aday işlem merkezinden kpss başvurunuz alınmıştır uyarısını da gördüyseniz eğer Ekim’e kadar son hazırlıklarınızı, son deneme sınavlarınızı çözmeye başlaayın. 22 Ekim’de Kpss Önlisans, 1 gün sonra yani Pazar günü olan 23 Ekim’de ise KPSS ortaöğretim sınavı yapılacaktır.

O zaman zarfına kadar geçmiş yıllarda sorulmuş olan KPSS sorularını, denemelerini çözebilirsiniz. Bunlar size fayda sağlayacaktır. Bunun dışında genel kültür gelişimi açısından ilgili kaynaklardan istifade edebilirsiniz zira adayların genel olarak hataya düştükleri sınav bölümü genel kültürdür.

2016 KPSS başvuruları

2016 kpss başvuruları için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Açılacak olan sayfada tc kimlik numaranızla birlikte sisteme kayıtlıysanız eğer aday şifrenizi girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. eğer ben yapamıyorum diyorsanız size en yakın bir okula giderek konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir