Gündem

Furkan Vakfı Hangi Cemaate Bağlı Siyasi Görüşü

Ekleyen:

Tarih:

Furkan Vakfı, özellikle AKP’nin kendilerine konferans yapmak için salon vermedikleri günden bu yana AKP’ye savaş ilan etmiş bir cemaattir. İyi de kardeşim furkan vakfı hangi cemaate bağlı, siyasi görüşü nedir? Bu yazımızda aslında bu konulara değinmek istedik. AKP’ye savaş ilan ettikten sonra kendileriyle çok uğraşıldı. En son 15 temmuz darbesi girişimi ya da oyunu -buna her ne derseniz- öncesinde Tayyip Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır diyerek bir anda gündem olmuş bir cemaattir.

Furkan Vakfı’nın lideri Alparslan Kuytul hocaefendidir. Bu şahıs ile alakalı lise yıllarından beri cemaat kurduğu, ilk evlerini açtığını söylüyorlar. Bu konuda maalesef kesin bilgilere sahip olmadığımızdan dolayı gerçek midir değil midir biz bilemiyoruz ancak AKP’nin kendilerine yer vermediği döneme kadar AKP’yi öven, onlarla birlikte olduklarını söyleyen Furkan Vakfı da AKP’nin gerçek yüzünü gördükten sonra AKP’ye savaş ilan etmiş bir cemaattir.

Aslında öyle zannediyorum ki türkiyedeki tüm islami cemaatler AKP’yi önceleri desteklemelerinin nedeni muhafazakar bir çizgisinin olmasıdır. Yani eğer AKP de diğer siyasi partilerde olduğu gibi -ki aslında öyledir- islamdan uzak, normal bir siyasi parti çizgisi benimsemiş olsaydı belki de bu kadar taban bulmayacktı. Ancak şimdi olaylara baktığımızda daha iyi anlıyoruz ki AKP, islamiyeti kullanarak bu günlere gelmiş ve şimdi de islama aykırı ne kadar iş varsa hepsinin içinde yer alıyor, hepsine de imzasını atıyor…

Furkan Vakfı Hangi cemaate bağlıdır

Alparslan Kuytul’un önderliğindeki Furkan Vakfı hangi cemaate bağlıdır? Bu yazımızda bunun cevabını paylaşıyoruz..

Furkan Vakfı Hangi Cemaate Bağlıdır

Oysaki AKP bir zamanlar çok güzel icraatlara imza atmış, türkiyede kendisini seven sevmeyen herkesin beğenisini kazanmış ve tarihe güzel bir sayfa olarak geçmeye namzet olmuştu fakat hem ülkeyi kan gölüne çevirmesi, hem kürt sorununu daha da kötü hale getirmesi hem ekonominin gittikçe berbat hale gelmesi hem dış ilişkilerdeki sorunlar ve daha bir çok neden AKP’yi insanların gönlünde çok farklı bir konuma getirmiştir.

Furkan Vakfı Kimindir

Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul Hoca Ankara Sincan’daki şubelerinin kapatılmasından sonra AKP’yi çok sert bir şekilde eleştirdi.

AKP hükümeti hem Gazze sevdalısı gibi görünecek hem de İsrail’e jet yakıtlarını satarak o jet yakıtlarının Gazze’yi vurmasına sebep olacak. Bu hamur çok su götüreceğinden dolayı biz furkan vakfı konumuza geri dönelim. Furkan Vakfı kendisi bir cemaat olup her hangi bir cemaate bağlı değildir. Siyasi çizgisi önceleri AKP tarafında olsa da şu anda AKP karşıtı bir çizgide bulunuyorlar. Alparslan Kuytul ile alakalı daha fazla bilgi almak için wikipedia’dan istifade edebilirsiniz.

Benzer Haberler

9 Comments

 1. osman

  6 Ağustos 2016 at 04:20

  Alparslan Kuytul’u daha önce de birkaç kere izlemiştim. Önceleri AKP yanlısı yorumları olsa da AKP’nin kendilerine yer vermemesinden sonra onlar da Erdoğan’ın kirli çamaşırlarını bangır bangır duyurmaya başladılar. Söylediklerinin doğru olup olmadığı beni ilgilendirir. Geçmişte aralarında ne olup bittiği değil. Bu adamlar eğer söylediklerinde belgeler ortaya koyabiliyorlarsa ben ona bakarım. Furkan Vakfı Erdoğan hakkında son zamanlarda bence doğru şeyler söyledi.

  • Ercan

   30 Haziran 2017 at 14:40

   Kardeşlerim ben furkan vakfından biriyim alparslan hocanın cemaati kurduğundan buyana hükümete eleştirlileri vardır biz hiçbir zaman akp yanlısı olmadık videolarımız youtubede var izleyebilirsiniz bizim hükümete karşı belli meselerde tenkit ettik 2003 ırak politikası,suriye insanları sokağa dökmeleri,demokrasi ve laikliği insanlara aşılamısı aynı zaman bizleride engellemeleri ve dış politikadaki yanlış düşünceleri bizim redd ettiğimiz düşünceleridir.

 2. İbrahim

  11 Ekim 2016 at 17:20

  Bir cemaat liderinden beklenmeyeni yaptı. Primciler.

 3. yusufnogay

  18 Ekim 2016 at 18:03

  Yalancılığın bu kadarı Furkan Vakfı konferanslar engellendiği için mi akp hakkınla muhalif yorum yapmaya başladı.Furkan Vakfı ezelden beri Gayri İslami tüm faaliyetleri eleştiriyordu.Furkan Vakfı hiç bir zaman bir parti yanlısı olmadı.Allah’ın dini için mücadele edenlere atılan bu iftiraları Allah elbette ki biliyor.

  • asurgold

   25 Nisan 2017 at 18:37

   Ben şahsım olarak hiç bir partiye ve gruba bağlı değilim.Fakat konu müslümanlar ve ıslam olunca tarafım.Benim burada gördüüğüm ve anladığım Alparslan kuytul adlı şahıs CHP partisinin ppazarladığı yan kuvvetlerinden biri.

   • Ercan

    30 Haziran 2017 at 14:43

    Hayır yanlış düşüyorsun kardeş bizim konuşmamız allah rızası içindir hareketimizin kimseylede bağı yoktur videolarımızı izle

    • Akın

     19 Ekim 2017 at 08:30

     Yok suriye biz sokaya dökmüsüz siz manyakmızınız ozaman tamam arkadaşdık suriye le sonra ne oldu suriye ke rusya yaomadımı sen kimi suçluyorsun türkiyemi Cumhurbaşkanımı. Sen kimsın nesın hangi görüsten sen kime tabıyon.

 4. şokar

  2 Şubat 2018 at 16:33

  bir ipe sarılmayan ümmetci olmayana ne demeli fitne

 5. Yalancıyı

  10 Şubat 2018 at 16:33

  Bu zındık fetocu değilse ben de bir ley bilmiyorum. Ülkedeki tüm cemaat yapıları artık sonlandırılmalı. Cemaatler maalesef ki bütünleştirmiyor. Cemaatler ile bölünüyoruz. Camii cemaati haricindeki Cemaatler temizlenmezse kindar nesiller yayılacak. Dindar nesil yetiştiremediniz akp. Şimdi bu kindarları temizleyin de temize çıkın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir